Zapiski o Wełniaczkach czyli szydełkowych misiach oraz innych robótkach szydełkowo - drucianych, wykonanych w mojej pracowni Niebieski Kot.

Firanka szydełkowa 11.07.2011 -......

poniedziałek, 19 września 2011

Dzisiaj mam dzień wolny od pracy zawodowej, więc postanowiłam go przeznaczyć na nadrobienie choćby części tego, co już dawno powinnam zrobić. Najpierw chcę nadrobić zaległe wpisy na trzech moich blogach. Potem chcę się wziąć za tworzenie paru fajnych rzeczy, a jak starczy czasu to może jeszcze zrobię porządki w gazetkach, wzorkach i schematach. Zobaczymy co też uda mi się dzisiaj zrobić :) Teraz chcę napisać parę słów na temat firanki. Jakiś czas temu szydełkowałam ją bez przerwy, ale teraz zajęłam się innymi pracami i firanka musi niestety troszkę poczekać. Póki co przybyło kilka rządków, mam więc już zrobione dwa powtórzenia wzoru. Jeden motek się skończył, co oznacza, że zużyłam już 800 metrów nici :-) Planuję zrobić tygodniowo choćby kilka rządków, to może firanka w miarę szybko powstanie.

firanka dwa powtórzenia wzoru

poniedziałek, 22 sierpnia 2011

Wakacje powoli się kończą. Dobrze, że chociaż ostatnie dni sierpnia są takie słoneczne :-) Człowiek od razu ma lepszy humor i więcej energii do działania, a dokładniej mówiąc - tworzenia. Długo wyczekiwaną wymianę okien mam już na szczęście za sobą, porządki już też właściwie skończone. Teraz spokojnie mogę się zająć zaczętą firanką. Na zdjęciach możecie zobaczyć ile na razie powstało. Na początku było tak:

firanka

Potem przybyło parę rządków:

fragment firanki

fragment firanki

fragment firanki

Kiedy już miałam jedną sekwencję wzoru skończoną, okazało się że kilkanaście rządków wcześniej popełniłam błąd - ominęłam jedną kratkę i niestety musiałam spruć 11 rządków żeby to naprawić. Teraz już to nadrobiłam i zaczynam szydełkować dalej. W chwili obecnej wygląda to tak:

fragment firanki

fragment firanki

fragment firanki

I jeszcze informacja techniczna. Firankę szydełkuję z bawełny DMC Traditions20, kolor ecru, 100g/800 metrów; szydełkiem  1,4 mm.

 

A za tydzień już wracam do pracy zawodowej. Wracam też (mam przynajmniej taką nadzieję i solenne postanowienie) do regularnego blogowania. Uporządkowane włóczki czekają aby wyszydełkować z nich nowe wełniaczki. I kilka misiów czeka już na swoją blogową prezentację.  

sobota, 13 sierpnia 2011

Mam wrażenie jakby czas przeciekał mi przez palce. Tyle rzeczy chciałabym zrobić, a czas tak szybko płynie. Niebawem kończy mi się urlop i pora wracać do pracy. Tyle rzeczy planowałam przez ten czas zrobić (w czasie urlopu), a nawet połowy nie wykonałam. Ale na szczęście jeszcze dwa tygodnie wolnego. Chociaż właściwie o odpoczynku mogę już zapomnieć, bo we wtorek przychodzą mi wymieniać okna w mieszkaniu. Wymiana miała się odbyć już pod koniec czerwca, ale z tygodnia na tydzień firma przesuwała ten termin. W końcu potwierdzili, że we wtorek przychodzą. Parę dni na pewno zejdzie mi na sprzątaniu, bo jak znam życie kurz będzie wszędzie :-( Ale nie o tym miałam pisać. Otóż w zeszłym roku (w czerwcu) zaczęłam szydełkować firankę, i te zaledwie parę rządków przeleżało w pudle. Teraz w związku z wymianą okien (będą one teraz w kolorze brązowym) postanowiłam skończyć zaczętą firankę. Niestety sprułam te kilka rządków bo teraz chcę mieć troszkę dłuższą. Tak więc zaczęłam od nowa. Wymiary firanki mają być mniej więcej takie: 130 x 210 cm. Może tym razem mi się uda ją skończyć. A żeby się bardziej zmotywować będę umieszczać notki dotyczące jej powstawania w osobnej kategorii. Widziałam coś podobnego na jednym z blogów. Dodatkową motywacją jest fakt, że w tym samym czasie dwie moje koleżanki też zaczęły szydełkować firanki o podobnych rozmiarach. Zobaczymy więc która z nas pierwsza ukończy swoje dzieło :-) Jeśli ktoś jest ciekawy jak mniej więcej będzie wyglądać moja firanka to może zobaczyć TU. Trzymajcie więc kciuki żeby mi się udało :D Na razie jest kilka rządków i w tle wzór:

poczatek firanki

Zakładki:
A to inne moje blogi dotyczące rękodzieła
BLEIKUR pracownia: mają w ofercie oryginalne guziki a także akcesoria do filcowania.
Czasem się przydaje
Dla miłośników psiaków i kotów
Kulinarnie
Obcojęzyczne na temat dzierganych robótek :)
Sklepy z włóczkami i dodatkami
Tu zaglądam

Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes