Zapiski o Wełniaczkach czyli szydełkowych misiach oraz innych robótkach szydełkowo - drucianych, wykonanych w mojej pracowni Niebieski Kot.

szydełkowe różności

czwartek, 03 czerwca 2010

Nareszcie wyjrzało słońce!!!  Oby pozostało jak najdłużej :) Warto przy takiej pogodzie wybrać się na spacer. Pewnie po obiedzie to zrobię, tym bardziej że przez trzy dni mam pod opieką psa siostry - Kokosa. Siostra w tym czasie będzie wraz z małżonkiem i grupą koleżanek z pracy zwiedzać Wilno. Oczywiście ciągle coś tam dłubię szydełkiem. Cztery wełniaczki czekają na dokończenie. Muszę wydziergać bądź uszyć im jakieś ubranka. Ale zanim to zrobię, chcę  troszkę odsapnąć od misiów. Co by mi się nie znudziły. Jakiś czas temu na blogu Tereski zobaczyłam szydełkową firankę. Pozazdrościłam jej troszeczkę, bo też chciałabym chociaż jedną taką mieć. Żeby mieć, to muszę najpierw sobie wydziergać. Poszperałam we wzorkach no i znalazłam taki, który spodobał mi się. Tak wygląda firaneczka na zdjęciu w książce, z której pochodzi wzór:

szydełkowa firanka

Książka ma tytuł: Firanki, obrusy, serwety... szydełkowanie techniką filet. Została wydana przez Świat Książki. Z niemieckiego przełożyła Aldona Zaniewska.

W swojej firance troszkę zmodyfikowałam wzór, tzn. na wysokość dodałam jeszcze jedną różyczkę w motywie. Więcej szczegółów napiszę kiedy skończę szydełkować. Nie wiem kiedy to nastąpi, bo robię codziennie tylko parę rządków. Dałam sobie czas do końca czerwca, a czy mi się uda, to się dopiero okaże. Póki co wygląda to tak:

poczatek firanki

Słonecznego czwartku Wam życzę :)

czwartek, 25 grudnia 2008

Pierwszy dzień Świąt już za nami.... Korzystając z chwili wolnego czasu podczas świętowania, w przerwie między jednym a drugim kawałkiem ciasta, chciałam zaprezentować choinkę, którą wyszydełkowałam przed świętami. Poniżej zamieszczam sześć odsłon choinki, która jest właściwie choineczką :)

szydełkowa choinka z koralikami

choineczka wykonana szydełkiem z zielonego kordonka

choineczka wydziergana na szydełku

choineczka zrobiona szydełkiem z kordonka

choineczka wydziergana z zielonego kordonka ozdobiona koralikami

choinka wyszydełkowana z zielonego kordonka z koralikami

Choinkę wyszydełkowałam z zielonego kordonka. Zamiast bombek wiszą koraliczki. Choineczka ma około 12 cm wysokości. Składa się z sześciu warstw ułożonych kolejno jedna na drugiej. Środek wykonany z drucika oplecionego kordonkiem. Za pieniek posłużył mi korek z wina. Pomysł zaczerpnęłam z gazetki Diana Robótki Extra nr 6 2008. Ubieramy taką choinkę według własnego uznania; zajmuje niewiele miejsca, więc postawić ją można wszędzie. Można też podarować komuś w prezencie :)

 

Zakładki:
A to inne moje blogi dotyczące rękodzieła
BLEIKUR pracownia: mają w ofercie oryginalne guziki a także akcesoria do filcowania.
Czasem się przydaje
Dla miłośników psiaków i kotów
Kulinarnie
Obcojęzyczne na temat dzierganych robótek :)
Sklepy z włóczkami i dodatkami
Tu zaglądam

Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes