Zapiski o Wełniaczkach czyli szydełkowych misiach oraz innych robótkach szydełkowo - drucianych, wykonanych w mojej pracowni Niebieski Kot.
niedziela, 02 stycznia 2011

Witajcie w Nowym Roku :) Wraz z nowym rokiem założyłam nowy blog Filcowanki Katarzyny, tym razem o moich pracach filcowanych. Zainteresowanych zapraszam do czytania i ogl±dania prac, które będę tam zamieszczać. Tym razem, dla odmiany, bloga założyłam na blogerze. Dlaczego drugi blog? Na pocz±tku my¶lałam aby tutaj publikować zdjęcia filcowanek. Jednak doszłam do wniosku że byłoby przez to trochę zamieszania. Tak więc blogi mam teraz dwa :)

19:30, robaczek15 , filcowanie
Link Komentarze (2) »
pi±tek, 31 grudnia 2010

Dzisiaj jeszcze tylko jednego wełniaczka Wam pokażę. Jest to mały czerwony mi¶, którego otrzymała pewna mała dziewczynka.

mały czerwowny misiek

Jest to ostatni mi¶ jakiego Wam w tym roku pokażę. Powstało jeszcze kilka malutkich, które poszły w ¶wiat zanim zd±żyłam im zrobic fotki. Jednak wszystkie skrupulatnie od jakiego¶ czasu liczę. Z tych obliczeń wynika, że do tej pory zrobiłam 84 misie (w tym te większe i mniejsze) a w 2010 wydziergałam 46 wełniaczków. Mam nadzieję, że o żadnym nie zapomniałam. Większo¶ć pokazałam tu na blogu. Zapasów włóczek mam sporo, więc pewnie jeszcze niejeden mi¶ powstanie :)

Niedawno pisałam, że zgłosiłam Wełniaczki Katarzyny do konkursu na bloga roku 2010. Je¶li podobaj± Wam się moje misie i chcecie oddać na nie głos, to wkrótce będzie to możliwe. Głosowanie rozpocznie się 11 stycznia i potrwa do 20 stycznia. Podam wtedy numer na który można będzie wysyłać smsy.

O jeszcze jednej rzeczy chciałam napisać. Otóż od jakiego¶ czasu podobaj± mi się filcowane prace. Na Gwiazdkę dostałam od siostry zestaw do filcowania, czyli igielki, trochę czesanki, podkładkę do filcowania. Ja dokupiłam sobie mydło, folię b±belkow± żeby spróbować też filcowania na mokro. Wła¶nie stawiam pierwsze kroki w tej cudnej technice. Wędruj±c po blogach zauważyłam, że technika filcowania rozprzestrzenia się niczym jaka¶ choroba, która zaraża coraz więcej osób. Z t± różnic±, iż jest to bardzo miła i przyjemna choroba :) Pomy¶lałam więc sobie, że założę drugi blog, na którym będę pokazywać moje filcowanki. Jak tylko to ogarnę, dam Wam znać. Może kogo¶ to zainteresuje i zechce zobaczyć co stworzyłam :)

To by było chyba na tyle :)

Życzę czytelnikom Wełniaczków wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku, spełnienia marzeń, samych radosnych chwil, realizacji wszystkich noworocznych postanowień, powodzenia zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, no i przede wszystkim zdrowia!

Duża buĽka dla wszystkich!!!

czwartek, 30 grudnia 2010

Ostatnie zdjęcia misiów z Jarmarku:

11.

mi¶11

mi¶11a

12.

mi¶12

13.

mi¶13

mi¶13a

mi¶13b

Oprócz misiów, tak jak już wcze¶niej pisałam, na jarmark pojechały też myszki, ale im niestety zdjęć nie zrobiłam więc nie mogę ich Wam pokazać. Niektóre z misiów s± lub będ± do kupienia w trzech galeriach internetowych: Alei artystów, Artpasji i ArtStacji. Może też co¶ się pojawi na Allegro. Wkrótce napiszę które z misiów i gdzie dokładnie będ± lub s± wystawione :)

Ufff! Już prawie wszystkie zaległo¶ci nadrobiłam. Zostało jeszcze kilka informacji, ale to już jutro napiszę, bo na dzisiaj mam dosyć patrzenia w ekran laptopa i stukania w klawisze ;)

Dobrej nocki!!!

Kolejne fotki wełniaczków:

8.

mi¶8

mi¶8a

9.

mi¶9

mi¶9a

mi¶9b

10.

mi¶10

mi¶10a

Druga czę¶ć zdjęć misiów :)

5.

mi¶5

mi¶5a

mi¶5b

6.

mi¶6

mi¶6a

mi¶6b

7.

mi¶7

mi¶7a

mi¶7b


Zapraszam do obejrzenia zdjęć misiów, które zabrałam ze sob± na Jarmark w Chorzowie. Parę z nich już wcze¶niej pokazywałam na blogu, ale kilka wełniaczków jest zupełnie nowych i te prezentuję poniżej:

1.

mi¶ 1

mi¶ 1a

2.

mi¶2

mi¶ 2a

mi¶2b

3.

mi¶3

mi¶3a

4.

mi¶4

mi¶4a

mi¶4b

Ponieważ zamieszczam zdjęcia "hurtowo", to nie podaję wielko¶ci misiów. Napiszę tylko ogólnie, że ten pierwszy jest większym misiem, a te trzy kolejne troszkę mniejsze. Kolejna porcja misiów w następnym wpisie :)

Przed chwil± zjadło mi cały wpis kiedy nacisnęłam "publikuj" :( No cóż. Próbuję jeszcze raz. W tej notce chciałam napisać o przygotowaniach do Jarmarku Rzeczy Ładnych w Chorzowie, który odbył się 5 grudnia. Był to pierwsza tego typu impreza, w jakiej brałam udział. Wykonałam kilka większych misiów, kilka mniejszych oraz parę sztuk myszek-magnesików i myszek-breloczków.

Poniżej s± widoczne misie jeszcze nieskończone:

misie w trakcie ich tworzenia

A tak wygl±dały zanim wszystkie zapakowałam do dwóch wiklinowych koszy - oprócz Pirata oczywi¶cie :)

misie i myszki na jarmark

misie na chorzowski jarmark

misie na jarmark

A tu jeszcze jedno zdjęcie zbiorowe:

zbiorowe zdjęcie wełniaczków

W następnym wpisie pokażę każdego misia z osobna :)

Jarmark troszkę mnie rozczarował. Otrzymały¶my mniej miejsca niż to było obiecane i za co płaciły¶my. Ledwie pomie¶ciły¶my swoje rzeczy do sprzedaży. Artystów którzy sprzedawali swoje wyroby było  bardzo wielu. Mogły¶my poogl±dać i podziwiać to co inni robi±. A robi± na prawdę cudne rzeczy! Niestety tylko liczba osób, które przyszły na zakupy była znikoma. Czasem kto¶ przeszedł, pochwalił i szedł dalej. Czułam się troszkę, tak jakby¶my wszyscy tylko byli tam w celu pokazania swoich prac. Szkoda. Nie wiem czy była to wina pogody, rozreklamowania imprezy czy też samego miejsca. No cóż. Czasem tak pewnie bywa. Cieszy mnie jednak to, że poznałam kilka ciekawych osób i zobaczyłam jak inni aranżuj± swoje miejsca sprzedaży.

Te wełniaczki w ¶lubnych ubrankach wykonałam kilka miesięcy temu - na pocz±tku czerwca. Powstały z okazji ¶lubu mojej koleżanki.

¶lubna para wełniaczków

panna młoda

szydełkowy pan młody

slubne wełniaczki

slubne szydełkowe misie

Podobne do tych już raz wydziergałam, też z okazji ¶lubu mojej koleżanki :)

Tego misia zrobiłam dla Tereski z okazji jej imienin :)

misio dla tereski

szydełkowy wełniaczek

misio szydełkowy

W łapce ma różyczkę dla solenizantki :)

Zgodnie z obietnic±, dzisiaj pokażę Wam kilka wełniaczków (w osobnych wpisach), które już jaki¶ czas temu zostały stworzone i zd±żyły już wyruszyć do swoich nowych wła¶cicieli.

Pierwszy powstał dla mojej koleżanki z pracy. Ma około 13-14 cm długo¶ci.

mi¶ dla sywii

szydełkowy misio

Ponoć synek koleżanki już się nim zaopiekował :)

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 22
Zakładki:
A to inne moje blogi dotycz±ce rękodzieła
BLEIKUR pracownia: maj± w ofercie oryginalne guziki a także akcesoria do filcowania.
Czasem się przydaje
Dla miło¶ników psiaków i kotów
Kulinarnie
Obcojęzyczne na temat dzierganych robótek :)
Sklepy z włóczkami i dodatkami
Tu zagl±dam

Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes