Zapiski o Wełniaczkach czyli szydełkowych misiach oraz innych robótkach szydełkowo - drucianych, wykonanych w mojej pracowni Niebieski Kot.
czwartek, 29 października 2009

Skończyłam dziergać cztery misie, więc je pokazuję. Są różnej wielkości. Pierwszy jest duży, wykonany z jednego motka białej boucli "Fantazja" Aniluxu - 100g/200m. Ma 35 cm długości w pozycji stojącej. Drugi misio jest zrobiony z czerwonego moheru z dodatkiem srebrnej nitki. Ma 13 cm długości. Dwa malutkie wełniaczki są wydziergane z brązowej Luny z dodatkiem złotej nitki. Mają po 8 cm. Wszystkie ruszają łapkami i nóżkami.

cztery wełniane misie

czerwony miś

dwa maleństwa zrobione szydełkiem

biały niedźwiadek

Ten duży jest podobny do misia którego już kiedyś robiłam. Tamten był troszkę mniejszy i można go zobaczyć na moim blogu w jednej z pierwszych notek. Jeszcze do kompletu mam zrobić dwa misie. Wkrótce je pokażę.

wtorek, 27 października 2009

Pisałam niedawno, że mam wydziergać około 20-30 maleńkich jednakowych misiów dla dzieci ze świetlicy. Otóż nastapiła zmiana. Zamiast tej ilości mam wyszydełkować trzy większe (każdy ma być inny) oraz trzy maleńkie. A dlaczego? Otóż panie świetliczanki chcą zorganizować konkurs rysunkowy z okazji Dnia Misia i te wełniaczki będą nagrodami za trzy pierwsze miejsca i trzy wyróżnienia. Wcześniej miały być one rozdane wszystkim dzieciom, które będą przebywały w tym dniu na świetlicy. Powstała obawa, że dzieci będzie więcej i po prostu zabraknie misiów. W związku z tym będzie miśków mniej i trzeba będzie o nie troszkę powalczyć :) Już zaczęłam szydełkować. Mam już dwa maleństwa oraz dwa większe, ale jeszcze w częściach. Poniżej na zdjęciu widać poszczególne elementy:

robocze zdjęcie

Niebawem pokażę kolejno powstające misie :)

niedziela, 25 października 2009

Po krótkim namyśle i na prośbę Mmmordki zamieszczam poniżej link do strony gdzie znajduje się wzór na misia. Według niego wykonałam właśnie Wełniaczka którego dzisiaj losowałam dla jednej z osób biorących udział w Candy. Opis jest co prawda w j. angielskim ale pewnie i tak się Wam przyda. Tak więc na pocieszenie, osoby nie wylosowane mogą sobie tam zajrzeć i spróbować wyszydełkować swoje maleństwo. Oto WZÓR :)

13:41, robaczek15 , wzory
Link Komentarze (2) »

Kochani tak jak obiecałam, dzisiaj odbyło się losowanie Wełniaczka. Przygotowane losy znalazły się w zielonym półmisku.

losy w półmisku

Nad poprawnością losowania czuwał mój kot Pirat:

kot i losy

No i odbyło się losowanie:

losowanie

Wylosowaną osóbką jest madziorek-myslipisane:

wylosowana osóbka

Gratuluję serdecznie! Poproszę na maila adres, abym wiedziała dokąd wysłać małego Wełniaczka wraz ze schematem jego wykonania.

I jeszcze kilka słów na temat Candy. Nie spodziewałam się, że będzie aż tyle chętnych osób do przygarnięcia tego misia. Dzięki Waszym komentarzom, poznałam wiele nowych osób piszących wspaniałe blogi. Od dzisiaj będę tam zaglądać tak często jak tylko czas pozwoli. Dziękuję Wam wszystkim za udział. Dla niepocieszonych chcę napisać, że kolejnego wełniaczka będzie można u mnie upolować na kolejnym Candy z okazji Dnia Misia, którego początek ogłoszę 25 listopada. Zatem zapraszam chętnych wkrótce :)

Miłej niedzieli :)

 

12:24, robaczek15
Link Komentarze (7) »
sobota, 24 października 2009

Oj mało czasu mam ostatnio. Dziergam te 30 nowych misiów i dlatego nic nowego tu nie pokazuję. Zrobiłam w międzyczasie co prawda sweter dla siebie, ale pokażę go w najbliższych dniach jak zrobię zdjęcia. Ale nie o tym miało być. Otóż chciałam napisać, że zapisy na Wełniaczka przyjmuję do północy dnia dzisiejszego. Jutro rano losowanie się odbędzie i przed południem ogłoszę szczęśliwego Zwycięzcę :)

No to do jutra, miłej soboty życzę!

11:17, robaczek15
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 października 2009

Dzisiaj otrzymałam wyróżnienie od Matricarii, za co bardzo dziękuję :) Teraz ja powinnam wyróżnić 10 blogów. Nie potrafię tego zrobić. Uważam wszystkie blogi, które mam w zakładkach, za godne uwagi; na każdym można znaleźć coś ciekawego. Dlatego wyróżnienie przekazuję im wszystkim. Proszę autorów tych blogów o skopiowanie znaczków i wklejenie ich u siebie, jeśli mają taką ochotę :)

wyróżnienie

wyróznienie

Jeszcze zajrzałam tu na moment aby napisać, że na blogu Edit ogłoszona została zabawa na wspólne dzierganie misia według jej wzoru. Ja zgłosiłam swój udział, chociaż nie wiem czy dam radę z czasem. Ale to się okaże :) Szczegóły zabawy TUTAJ

No to zamieszczam teraz obiecane zdjęcia misiów. Sesja zrobiona, więc pokazuję poniżej. Misie są malutkie. Mają po około 8 cm. Zrobione z cieniutkiej Luny szydełkiem 1,25 mm. Są ubrane w mikołajowe czapeczki i czerwone szaliczki.

Najpierw zdjęcia grupowe:

11 misiów

misie w komplecie

komplet 11 misiów

A tu zdjęcia misiów w zbliżeniu:

mikołajowe misie

wełenkowe misie

misiaczki w mikołajowych czapeczkach

3 misie mikołajkowe

maleńkie misie wykonane szydełkiem

wesołe misie

szydełkowe miśki

Każdy z misiów ma inny kolor, nie ma dwóch takich samych.

 

 

 

poniedziałek, 19 października 2009

Chciałam oznajmić, że 11 wełniaczków już wydziergałam! Siedzą teraz grzecznie i czekają na zrobienie zdjęć. Ponieważ jest już późno, to sesja będzie jutro i jutro też pokażę je na blogu. Mam nadzieję, że dzieciakom będą się podobać. Ale to nie koniec z dzierganiem tych maleńkich misiów. Teraz mam wykonać ich około 20-30 z okazji Dnia Misia, czyli na 25 listopada. Dostaną je dzieci ze świetlicy w tej samej szkole. Obym tylko zdążyła je wyszydełkować. Co prawda mam jeszcze miesiąc czasu, ale przecież są także inne sprawy, którymi muszę się zająć. No coż muszę się sprężyć. No to zmykam... bo obowiązki wzywają :)

Dobrej nocki :)

piątek, 16 października 2009

Coraz częściej biorę udział w rozdawaniu "słodkości" przez blogowiczki.  A wszystko przez tą paskudną pogodę za oknem. Dzisiaj chciałam wspomnieć o Candy u Ani. Można wygrać ślicznego niebieskiego ptaszorka :)

ptaszek

Losowanie 22 października.

 

Kolejne:

na blogu Nannala - zapisy do 10.11

na blogu Kasmatka - zapisy do 4.11

na blogu Cudaczki-dziwaczki - zapisy do 2.11

na blogu OBSESJA KASIULKA - zapisy do 30.10

na blogu Świat Babci Damurek - zapisy do 30.10

na blogu Cafe Szydełko - zapisy do 30.10

na blogu Brises koloruje - zapisy do 30.10

na blogu Kartkomania.com - zapisy do 30.10

na blogu Passions of Wolvin - zapisy do 30.10

na blogu Salonik rzeczy ładnych - zapisy do 24.10

na blogu Wytwórnia Mamuty - zapisy do 24.10

na blogu Warsztat Tores - zapisy do 24.10

na blogu Ushiilandia - zapisy do 20.10

Na blogu Enczowo - zapisy do 20.10

na blogu Jest cudnie - zapisy do 17.10

na blogu Peggykombinera - zapisy do 17.10

na blogu Oaza - zapisy do 17.10

 
1 , 2
Zakładki:
A to inne moje blogi dotyczące rękodzieła
BLEIKUR pracownia: mają w ofercie oryginalne guziki a także akcesoria do filcowania.
Czasem się przydaje
Dla miłośników psiaków i kotów
Kulinarnie
Obcojęzyczne na temat dzierganych robótek :)
Sklepy z włóczkami i dodatkami
Tu zaglądam

Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes