Zapiski o Wełniaczkach czyli szydełkowych misiach oraz innych robótkach szydełkowo - drucianych, wykonanych w mojej pracowni Niebieski Kot.
czwartek, 30 października 2008

Niestety nadmierny i ciągły brak czasu nie pozwolił mi pofotografować zrobione w ostatnim czasie przeze mnie rzeczy. A troszkę już się ich uzbierało. Chciałam dzisiaj przed pójściem do pracy zrobić zdjęcia, korzystając ze słońca które zagląda do mnie przez okno ;) Niestety złośliwość rzeczy martwych dała znać o sobie. A co się stało konkretnie? Otóż padła mi bateria w aparacie i teraz się ładuje. I znowu nici ze zdjęć :( :( W zastępstwie tego chciałam pokazać wełenkowe paputki, które zrobiłam już daaaaawno. Zostały mi po nich tylko zdjęcia. Teraz grzeją nóżki dzieci moich znajomych :) Pierwsze i trzecie są malutkie, zrobione na szydełku. Te z drugiego zdjęcia są zrobione na drutach i są nieco większe.

szydełkowe butki wykonane z akrylowej włóczki

papucie zrobione na drutach z ciemnozielonej włóczki

sandałki zrobione szydełkiem z włóczki

Tyle na teraz. Może wieczorem uda mi się zrobić te zaległe zdjęcia :)

Miłego i słonecznego dnia!

czwartek, 23 października 2008

Jestem po dłuższej przerwie :) Ostatnio czas przecieka mi przez palce jak woda, a tyle rzeczy wciąż pozostaje mi do zrobienia. Zaległości maleją baaaardzoooo powoli, właściwie prawie wcale. Jak się uporam z jednym, to już trzeba się zająć kolejną rzeczą i sprawą do załatwienia. Ale nie odbiegajmy od tematu ;) Manekiny, które zakupiłam na Allegro, już dawno do mnie przyjechały. Właśnie zrobiłam im krótką sesję fotograficzną, więc możecie zobaczyć jak one wyglądają. Cieszy mnie fakt, że mam już na czym prezentować swoje wełenkowe robótki. W najbliższym czasie pofotografuję, to co zrobiłam niedawno i nieco wcześniej. Teraz będą się ładnie prezentować :)

zdjęcie manekinów

manekiny

Miłego dnia!

środa, 08 października 2008

Dzisiaj korzystając z wolnej chwili (a z tymi u mnie ostatnio kiepsko, oj kiepsko!) przejrzałam oferty na Allegro dotyczące ekspozytorów i manekinów. No i wybrałam kilka sztuk. Kupiłam dwie główki, jedno popiersie, nóżkę i ekspozytor do prezentacji biżuterii. Wreszcie będę mogła jakoś pokazywać to co zrobiłam. Wiadomo przecież, że sfotografowane czapki, szaliki czy bluzki ładniej i ciekawiej wyglądają na modelu, choćby sztucznym. Zazwyczaj musiałam rozkładać robótkę na jakimś materiale lub kombinować z kloszem od lampy przy fotografowaniu berecików. Pieniądze już wpłaciłam, więc mam nadzieję, że szybko do mnie dotrą! Jak tylko już będą u mnie, zabiorę się za robienie zdjęć, które oczywiście zamieszczę na blogu. To tyle wiadomości z ostatniej chwili.

Miłego dnia :)

niedziela, 05 października 2008

Witam kochani w tę słoneczną niedzielę :) Jak dobrze, że znowu świeci słońce, bo tylko wtedy jesień jest kolorowa i ciepła. Skończyłam już szydełkować czapkę i szalik do kompletu. Szalik wbrew moim wcześniejszych obawom, wyszedł nawet długi. Ma ok. 150 cm bez naciągania, a więc nie taki krótki. Na cały komplecik zużyłam dwa motki Oliwii Classic Color. Nieskromnie muszę przyznać, że podoba mi się efekt końcowy ;) Jak tylko to będzie możliwe, pokażę wam zdjęcie kompleciku na jakimś człowieczku, być może na sobie. Póki co zamieszczam zdjęcia bez modela. Ale i  tak widać jak czapka i szalik wyglądają razem ze sobą. Mam więc już na chłodniejsze dni okrycie główki i szyi. A misie nadal czekają cierpliwie na swoją kolej. Skończyłam też myszki do Wylęgarnii, ale nie są jeszcze sfotografowane, więc nie mogę ich pokazać. Może jutro lub we wtorek je pokażę :) A teraz zdjęcia o których była mowa powyżej:

szydełkowa czapka

czapka zrobiona na szydełku

czapka z szalikiem zrobione szydełkiem

szaliczek zrobiony słupkami na szydełku z Oliwii Classic z Inter_Foxu

Chyba dobrze widać na tych zdjęciach efekt końcowy. Mnie się podoba, a to najważniejsze, bo to przecież ja będę w nim chodziła ;)

miłego dnia!

 

Zakładki:
A to inne moje blogi dotyczące rękodzieła
BLEIKUR pracownia: mają w ofercie oryginalne guziki a także akcesoria do filcowania.
Czasem się przydaje
Dla miłośników psiaków i kotów
Kulinarnie
Obcojęzyczne na temat dzierganych robótek :)
Sklepy z włóczkami i dodatkami
Tu zaglądam

Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes