Zapiski o Wełniaczkach czyli szydełkowych misiach oraz innych robótkach szydełkowo - drucianych, wykonanych w mojej pracowni Niebieski Kot.
wtorek, 25 sierpnia 2009

Oj znowu się troszeczkę zaniedbałam z tymi wpisami. Niby są wakacje, a ja na nic nie mam czasu. Najpierw był egzamin na mianowanego, a potem był remoncik, który się nieco rozrósł w sposób nie do końca kontrolowany. Ale już wyremontowałam to co było zamierzone i teraz czeka mnie sprzątanie wielu rzeczy, których mam mnóstwo. Powoli może się z tym uporam ;) Z tego właśnie powodu nie miałam czasu ani też większej chęci na pisanie bloga. Wieczorami jednak od czasu do czasu coś tam dziergałam. Z powodu mojego niezdecydowania rozpoczęłam kilka rzeczy naraz o czym pisałam w ostatnim wpisie. Narazie z ukończonych rzeczy są tylko misie tzn. para misiów w ślubnych ubrankach. Zrobiłam je dla mojej przyjaciółki, która minionej soboty stała się szczęśliwą mężatką. Poniżej możecie zobaczyć jak mi wyszły.

dwa szydełkowe misie w ślubnych ubranakach

misiu zrobiony szydełkiem w ślubne sukience

para misiów zrobionych szydełkiem

szydełkowy misiek w slubnym stroju

Buszując po blogach zauważyłam, że wiele osób dzierga takie maleństwa. Od razu nabrałam ochoty na dzierganie moich wełniaczków. Oby tylko ta ochota mi zbyt szybko nie przeszła. Już pare misiów czeka, żeby je dokończyć.

Te misie powyżej wykonałam z włóczki Etamin (zakupionej w Zamotanych) szydełkiem nr 3. Mają niewiele wzrostu, bo około 13 cm.

Mam nadzieję, że przyniosą szczęście Młodej Parze :)

Zakładki:
A to inne moje blogi dotyczące rękodzieła
BLEIKUR pracownia: mają w ofercie oryginalne guziki a także akcesoria do filcowania.
Czasem się przydaje
Dla miłośników psiaków i kotów
Kulinarnie
Obcojęzyczne na temat dzierganych robótek :)
Sklepy z włóczkami i dodatkami
Tu zaglądam

Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes