Zapiski o Wełniaczkach czyli szydełkowych misiach oraz innych robótkach szydełkowo - drucianych, wykonanych w mojej pracowni Niebieski Kot.
piątek, 15 lipca 2011

Za oknem pada, pada i pada i nie zanosi się na rozpogodzenie. Lubię czasami taką pogodę, zwłaszcza wtedy kiedy nie muszę wychodzić z domu. Tak jak dzisiaj. Piję pyszną kawę i nadrabiam zaległości w pisaniu moich trzech blogów. Do pokazania czeka w  kolejce kilka misiów i dwie chusty. Tak więc pooniżej prezentuję Wam misia, który powstał z myślą o Jarmarku w Będzinie.

zielony miś

Misia wykonałam szydełkiem nr 3 z włóczki boucle, kiedyś kupionej na Allegro: Chahuteuse - chat botté; made in France; skład: 100% polyacryl; 50g/110m. Zużyłam dwa motki. Wełniaczek ma około 36 cm wzrostu, oczywiście rusza łapkami i nóżkami :)

To chyba tyle na temat misia. Dodam jeszcze, że ma na imię Marcyś :)

Będzie wkrótce do kupienia. Informacji o tym możecie szukać na blogu mojej pracowni Niebieski Kot, gdzie między innymi będę umieszczała informacje gdzie można zakupić rzeczy przeze mnie wykonane. Na tymże blogu dzisiaj będzie można poczytać o moim  nowym Candy. Zapraszam :)

W kolejnym wpisie pokażę innego wełniaczka, który był na Jarmarku :)

sobota, 02 lipca 2011

Zanim zacznę pokazywać i pisać o nowych misiach, chciałam jeszcze skrobnąć kilka słów o konkursie na III Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła w Będzinie. Wspominałam już ostatnio, że podczas trwania Jarmarku był zorganizowany wśród wystwców konkurs o "Złoty Cyganek". Każdy z twórców mógł zgłosić do konkursu jedną swoją pracę. Ja zgłosiłam oczywiście jednego z moich wełniaczków. Jakaż ogromna była moja radość kiedy okazało się, że mój włóczkowy miś został nagrodzony otrzymując wyróżnienie. Bardzo się z tego cieszę :D To już drugi wełniaczek, który został nagrodzony. Główną nagrodę - Złoty Cyganek - otrzymał pan, którego nazwiska niestety nie pamiętam, za wspaniałą rzeźbę w drewnie. Każda zgłoszona praca przeszła potem na własność Muzeum Zagłębia w Będzinie. To kolejny (czwarty już) mój wełniaczek, który będzie się znajdował w zbiorach muzeum. Trzy inne są eksponatami w Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z rozdania nagród oraz nagrodę jaką otrzymałam no i dyplom :D Oczywiście pokazuję także misia o imieniu Julek, który zdobył to wspaniałe wyróżnienie :D

rozdanie nagród na Jarmarku w Będzinie

zdjęcie grupowe na III Jarmarku Rzemiosła i Rękodzięła w Będzinie

nagroda za wyróznienie w konkursie o

nagroda za wyróznienie w konkursie o

dyplom za wyróznionego misia

nagrodzony miś

To tyle na temat III Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła w Będzinie.

Miłej i słonecznej soboty Wam życzę :)

Zakładki:
A to inne moje blogi dotyczące rękodzieła
BLEIKUR pracownia: mają w ofercie oryginalne guziki a także akcesoria do filcowania.
Czasem się przydaje
Dla miłośników psiaków i kotów
Kulinarnie
Obcojęzyczne na temat dzierganych robótek :)
Sklepy z włóczkami i dodatkami
Tu zaglądam

Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes