Zapiski o Wełniaczkach czyli szydełkowych misiach oraz innych robótkach szydełkowo - drucianych, wykonanych w mojej pracowni Niebieski Kot.
czwartek, 25 grudnia 2008

Jakiś czas temu zostałam zaproszona przez Grazkę ( www.grazka23.blox.pl ) do zabawy. Polega ona na ujawnieniu siedmiu szczegółów ze swego życia pozablogowego. Z braku wolnego czasu nie miałam czasu aby przysiąść i wziąć udział w zabawie za co Grazkę bardzo przepraszam :) Robię to teraz:

1. Uwielbiam kawę i herbatę (mogłabym je pić, pić i pić);

2. Mam kota, którego bardzo kocham :);

3. Oprócz dziergania lubię tworzyć biżuterię w wolnym czasie;

4. Z wykształcenia jestem plastykiem witrażystką;

5. Bardzo lubię kolor pomarańczowy, zielony i brązowy i ich różne odcienie;

6. Nie lubię zimy, kiedy jest szara i bez śniegu.

7. Mieszkam w mieście, choć czasami marzę o małym domku z ogródkiem gdzieś na wsi.

To już cała siódemka :) Ponieważ już sporo czasu upłynęło od zaproszenia mnie do tej zabawy, zrezygnuję z jej drugiego elementu, a mianowicie z zaproszenia kolejnych osób do wzięcia w niej udziału. Myślę, że już wiele osób napisało o "siódemce"  i nie wiedziałbym kogo zaprosić kto jeszcze nie pisał o swoim życiu pozablogowym. Nie miałam czasu bowiem śledzić na bieżąco wyników zabawy. Mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone, w końcu mamy Święta ;)  

 

 

 

19:47, robaczek15
Link Komentarze (2) »

Pierwszy dzień Świąt już za nami.... Korzystając z chwili wolnego czasu podczas świętowania, w przerwie między jednym a drugim kawałkiem ciasta, chciałam zaprezentować choinkę, którą wyszydełkowałam przed świętami. Poniżej zamieszczam sześć odsłon choinki, która jest właściwie choineczką :)

szydełkowa choinka z koralikami

choineczka wykonana szydełkiem z zielonego kordonka

choineczka wydziergana na szydełku

choineczka zrobiona szydełkiem z kordonka

choineczka wydziergana z zielonego kordonka ozdobiona koralikami

choinka wyszydełkowana z zielonego kordonka z koralikami

Choinkę wyszydełkowałam z zielonego kordonka. Zamiast bombek wiszą koraliczki. Choineczka ma około 12 cm wysokości. Składa się z sześciu warstw ułożonych kolejno jedna na drugiej. Środek wykonany z drucika oplecionego kordonkiem. Za pieniek posłużył mi korek z wina. Pomysł zaczerpnęłam z gazetki Diana Robótki Extra nr 6 2008. Ubieramy taką choinkę według własnego uznania; zajmuje niewiele miejsca, więc postawić ją można wszędzie. Można też podarować komuś w prezencie :)

 

środa, 24 grudnia 2008

Kochani z okazji Świąt Bożego Narodzenia chciałam Wam życzyć wszystkiego co najlepsze, zdrowia, szczęścia, samych pogodnych chwil w życiu. Pachnącej choinki i samych wymarzonych prezentów pod nią (mnóstwa kolorowych moteczków ;)) Abyście nigdy nie utracili/ły wiary i nadziei. Życzę Wam duuużo miłości no i oczywiście wspaniałej twórczości, abyście dzięki wełenkom tworzyli/ły coraz to ciekawsze i piękniejsze rzeczy :)

Katarzyna

16:12, robaczek15
Link Dodaj komentarz »
Zakładki:
A to inne moje blogi dotyczące rękodzieła
BLEIKUR pracownia: mają w ofercie oryginalne guziki a także akcesoria do filcowania.
Czasem się przydaje
Dla miłośników psiaków i kotów
Kulinarnie
Obcojęzyczne na temat dzierganych robótek :)
Sklepy z włóczkami i dodatkami
Tu zaglądam

Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes