Zapiski o Wełniaczkach czyli szydełkowych misiach oraz innych robótkach szydełkowo - drucianych, wykonanych w mojej pracowni Niebieski Kot.
czwartek, 25 listopada 2010

Skoro dzisiaj Światowy Dzień Pluszowego Misia, to nie może obyć się bez świętowania. Chciałabym w związku z tym ogłosić mały konkurs. Każdy, kto w komentarzu pod tym wpisem napisze po trzy propozycje imion dla misiów (które dopiero powstaną) weźmie udział w losowaniu wykonanego przeze mnie misia. Warunek dodatkowy: informację o konkursie proszę umieścić na swoim blogu :) Konkurs trwa do soboty 18 grudnia. O wynikach losowania napiszę 19 grudnia. Zatem wszystkich chętnych zapraszam!

A teraz parę słów na inny temat. Otóż obiecałam pokazać powstające misie na Jarmark. Niestety mam chwilowe kłopoty z aparatem i ze zdjęciami muszę jeszcze poczekać. Martwi mnie to troszeczkę. Chciałam się też bowiem pochwalić tym co dostałam niedawno od Ani Koniecznej, którą pewnie niektórzy z Was znają. Otrzymałam od niej prawdziwe cudeńka. Jak tylko to będzie możliwe pokażę Wam to. A teraz zmykam, bo praca twórcza czeka... :)

poniedziałek, 15 listopada 2010

Już od dłuższego czasu nie mam chęci na pisanie bloga, a już o robieniu zdjęć nie wspomnę. Jakieś lenistwo w tym zakresie mną zawładnęło. Wszystko przez te krótkie dni. Jednak swierdziłam, że powinnam skrobnąć chociażby kilka słów, bo w przeciwnym razie znowu porobią się ogromne zaległości :) Do spraw zaległych należy konkurs, w którym brałam udział. Dostałam pod koniec sierpnia zaproszenie do wzięcia w nim udziału, więc pomyślałam czemu nie spróbować? Konkurs był organizowany przez Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach, a jego tytuł to "Zabawka przyjazna dziecku". O szczegółach możecie poczytać sobie TU. Wysłałam na konkurs regulminowe trzy prace. Były to oczywiście trzy misie. Jednego już znacie, bo pokazywałam go jakiś czas temu na blogu - jest to Wioletka. Do kompletu wykonałam jej koleżankę w różowej sukieneczce (Rózię) i większego kolegę malarza o wdzięcznym imieniu Amadeo, który trzymał w rączkach pędzelki i malutki blejtramik. W kieszonce miał trzy farbki, dzięki czemu dziecko mogło sobie samo namalować maleńki obrazek.

konkursowe misie

miś Amadeo

mis szydełkowy Amadeo

misio Amadeusz

szydełkowa Rózia

konkursowa Rózia

włóczkowa Rózia

Prace pojechały do Kielc na początku września, a wyniki zostały ogłoszone w środę 10 listopada. Niestety moje misie nie zyskały przychylności jury. Pocieszające było to, że pani z sekretariatu, która otwierała paczkę, była nimi oczarowana [wysłała mi e-maila ze słowami zachwytu] :) No coż, może następnym razem się uda :) Galerię nagrodzonych prac możecie zobaczyć TUTAJ. To tyle na dzisiaj. Wracam do szydełkowania misiów na Jarmark, bo jeszcze kilka mam zamiar zrobić.

czwartek, 11 listopada 2010

Przepraszam kochani za brak bieżących wpisów na blogu. Proszę o jeszcze chwilkę cierpliwości. Niebawem pokażę to, co przygotowuję na Jarmark w Chorzowie. Tymczasem możecie dołączyć do fanów moich Wełniaczków na Facebooku :)

Napiszę też następnym razem parę słówek na temat konkursu w którym brałam udział. Miłego dnia i chociaż odrobinki słoneczka Wam życzę :)

12:00, robaczek15
Link Komentarze (2) »
Zakładki:
A to inne moje blogi dotyczące rękodzieła
BLEIKUR pracownia: mają w ofercie oryginalne guziki a także akcesoria do filcowania.
Czasem się przydaje
Dla miłośników psiaków i kotów
Kulinarnie
Obcojęzyczne na temat dzierganych robótek :)
Sklepy z włóczkami i dodatkami
Tu zaglądam

Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes