Zapiski o Wełniaczkach czyli szydełkowych misiach oraz innych robótkach szydełkowo - drucianych, wykonanych w mojej pracowni Niebieski Kot.
czwartek, 26 lutego 2009

Od dłuższego czasu "chodziła" za mną szydełkowa spódnica. Już niedługo wiosna, więc postanowiłam sobie taką wiosenną wydziergać. Przejrzałam prawie wszystkie gazetki jakie posiadam w domu w celu znalezienia jakiegoś ciekawego wzoru. No i znalazłam! Jest to wzór z Extra Sandry - nr 2/2008. Nie posiadałam jednak zalecanej włóczki. Poszperałam w swoich zapasach no i znalazłam jedną w kolorze ciemnej zieleni. Kupiłam ten ogrrrrromny motek jakiś czas temu w używanej odzieży za 8 zł. Zważyłam - całe 500 g, więc akurat tyle ile potrzeba na wydzierganie spódnicy. Skład włóczki pozostaje tajemnicą, ale wydaje mi się, że jest to chyba wełna, może z jakąś domieszką akrylu. No więc wczoraj, korzystając z chwili wolnego czasu, aby się chociaż troszkę zrelaksować po pracowitym dniu, zabrałam się do szydełkowania. Poniżej możecie zobaczyć początek robótki. Mam nadzieję, że uda mi się ją skończyć ;)

zdjęcie z extra Diany

poczatek szydełkowej spódnicy

motek wełny z gazetką i początkiem robótki

Zobaczymy co mi wyjdzie. Obym tylko nie musiała pruć! I oby wełenki starczyło, bo już takiej raczej nigdzie nie dokupię. Ale co tam! 

czwartek, 19 lutego 2009

Dzisiaj chciałam Wam zaprezentować nowego Wełniaczka. Jest to miś Sebastian, którego zrobiłam dla mojej koleżanki. Wydziergałam go z moherowej włóczki z dodatkiem srebrnej nitki. Na jednym ze zdjęć poniżej, wełniaczek pozuje razem z moim kotem Piratem :)

wełniaczek zrobiony z moherowej włóczki

miś zrobiony szydełkiem i kot Pirat

 szydełkowy niedźwiadek

profil misia

mis zrobiony szydełkiem z czerwonej wełenki

zbliżenie misia

szydełkowy miś zrobiony szydełkiem

Misiu ma około 18 cm wzrostu. Ubrany w czarne spodenki, także wydziergane z włóczki. Można je zdejmować.

Zakładki:
A to inne moje blogi dotyczące rękodzieła
BLEIKUR pracownia: mają w ofercie oryginalne guziki a także akcesoria do filcowania.
Czasem się przydaje
Dla miłośników psiaków i kotów
Kulinarnie
Obcojęzyczne na temat dzierganych robótek :)
Sklepy z włóczkami i dodatkami
Tu zaglądam

Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes