Zapiski o Wełniaczkach czyli szydełkowych misiach oraz innych robótkach szydełkowo - drucianych, wykonanych w mojej pracowni Niebieski Kot.
Blog > Komentarze do wpisu

prośba o wzory

Już kiedyś poruszałam ten temat na moim blogu. Otóż dostaję często maile z prośbą o przesłanie jakiegoś wzoru. Muszę jeszcze raz tu napisać, że nie przesyłam wzorów na prywatne maile. Jeśli będę chciała coś udostępnić, to umieszczę to w zakładce Wzory. Są tego dwie proste przyczyny. Po pierwsze, nie mam wzorów zeskanowanych, które mogłabym tylko kliknąć i przesłać mailem, najczęściej bowiem robię coś z książek i czasopism, które kupuję - dotyczy to właśnie swetrów, chust, skarpetek itp. Po drugie, nie posiadam w tej chwili czynnego skanera, żeby móc zeskanować schematy, a nie mam czasu co drugi dzień biegać i kserować wzorów, żeby potem je wysłać przesyłką pocztową. Gdybym chciała odpisywać na te wszystkie maile i realizować zawarte w nich prośby, to musiałbym temu poświęcić po dwa - trzy dni w tygodniu. A nie mam na to czasu ani większej ochoty, bo pracuję zawodowo i chwile wolnego czasu wolę poświęcić na szydełkowanie lub filcowanie. Mam nadzieję, że osoby które napisały do mnie maile lub zostawiły pod jakimś wpisem komentarz z taką prośbą, a nie otrzymały ode mnie odpowiedzi mnie zrozumieją.

Pozdrawiam te wszystkie osóbki :)

czwartek, 06 stycznia 2011, robaczek15

Polecane wpisy

  • książki Tilda

    Ha! Z okazji urodzin bloga zafundowałam sobie dwie książki ze wzorami zabawek i innych przedmiotów Tilda. Książki są pięknie wydane, szkoda tylko że jedna z nic

  • coś fajnego

    Od jakiegoś czasu na wielu blogach robótkowych można zauważyć fascynację lalkami Tilda. Mnie także spodobały się te szyte lalki. Królikami Moniki zostałam ocza

  • urodziny dzisiaj mam :)

    Dzisiaj o 4 rano ukończyłam kolejną - 34 wiosnę mego życia :) Nie czuję jednak żadnej zmiany. Nadal czuję się młodo! ;D Ale nie o tym chciałam napisać. Otóż chc

Komentarze
Gość: A. Świątek z Tarnowa, *.is.net.pl
2011/01/08 19:38:52
Pani Katarzyno.
Zaczęłam robić sukieneczkę z tej kopii, którą mi Pani przysłała wg książki Stanfield Lesley. Niosłam ją do pracy w reklamówce, aby pokazać koleżance jak mi idzie, a przed pracą robiłam zakupy i ktoś przez pomyłkę zabrał moją reklamówkę razem ze swoimi zakupami. Myślałam, że po jakimś czasie zwróci kiedy się zorientuje w domu, ale minęło już 2 tygodnie i nic. Myślę, że się z opisem od Pani pożegnałam na amen. Jestem zła, bezsilna i zawiedziona. Straciłam mnóstwo energii na liczne próby zdobycia książki, ale bezskutecznie. Kopia od Pani była dla mnie wybawieniem. Pokonałam trudności z rozgryzieniem tekstu, bo tłumaczył ktoś kto myślę, że nie ma za bardzo pojęcia o robieniu na szydełku i już prawie byłam w ogródku i finał zupełnie nieoczekiwany i szokujący dla mnie. Nie śmiem prosić już o te 3 kartki razem z tłumaczeniem skrótów. Po prostu tak zwyczajnie chce mi się płakać, bo tak bardzo wciągnęłam się w tę robótkę. Czy mogę mieć nadzieję, że Pani chociaż się do mnie odezwie na mail?
Z Noworocznym pozdrowieniem: A. Świątek
-
Gość: Wełniana Skarpetka, *.nat.umts.dynamic.eranet.pl
2011/01/09 09:55:11
Czytam tego bloga od jakiegoś czasu... nie jestem osobą, która zgłaszała się po wzory. Rozumiem Twoje położenie, brak czasu i tak dalej, ze mną jest podobnie. Jednak uważam, że można było napisać to troszkę grzeczniej, a już tym bardziej nie kwitować tego "osóbkami", które to sformułowanie nabiera wyjątkowo pejoratywnego znaczenia...
Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać od napisania tego komentarza.
Sama kiedyś prosiłam Renewelt o wzór szala Summit, zgłosiło się do Niej z prośbą dużo osób - wspominała o tym o ile dobrze pamiętam w którejś notce - i tak nie zareagowała, jak Ty, wręcz przeciwnie.
-
2011/01/09 13:22:13
Wełniana Skarpetka : Nie chciałam aby mój wpis zabrzmiał niegrzecznie. Jeśli tak to niektórzy odczytają to przepraszam bardzo! Po prostu chciałam napisać dlaczego nie odpisuję i nie wysyłam wzorów mailem osobom, które o to proszą. Samo odpisywanie na te maile zajmuje dużo czasu, nie mówiąc już o szukaniu wzorów, kserowaniu ich itp. Do tej pory (kiedy otrzymywałam mniej takich maili) starłam się systematycznie odpisywać i w miarę możliwości wysyłać niektóre schematy. Przykre jednak jest to, że niektóre z tych osób nie napisały potem choćby słowa "dziękuję". I jeszcze na koniec: słowo "osóbki" nie ma dla mnie negatywnego znaczenia. Wręcz przeciwnie. Nie miało to zdanie też żadnego podtekstu. To chyba tyle.

A. Świątek: Pani Aniu wyślę Pani te trzy kartki, bo jestem Pani przecież winna 1,70 zł :) Proszę tylko napisać czy to chodzi o tą sukieneczkę z okładki? Wyjaśnienie skrótów wyślę Pani mailem.

Pozdrawiam Was cieplutko :)
-
Gość: beti_1982, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/02/03 17:03:02
Witam serdecznie!
Rozumiem, iż ma Pani mało czasu (raczej każdemu go brakuje), sądzę jednak by było bardzo miło z Pani strony gdyby jednak Pani raz na jakiś czas wkleiła jakiś wzorek.
Z pozdrowieniami Beti. :)

Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes