Zapiski o Wełniaczkach czyli szydełkowych misiach oraz innych robótkach szydełkowo - drucianych, wykonanych w mojej pracowni Niebieski Kot.
Blog > Komentarze do wpisu

chęć zrobienia firanki

Nareszcie wyjrzało słońce!!!  Oby pozostało jak najdłużej :) Warto przy takiej pogodzie wybrać się na spacer. Pewnie po obiedzie to zrobię, tym bardziej że przez trzy dni mam pod opieką psa siostry - Kokosa. Siostra w tym czasie będzie wraz z małżonkiem i grupą koleżanek z pracy zwiedzać Wilno. Oczywiście ciągle coś tam dłubię szydełkiem. Cztery wełniaczki czekają na dokończenie. Muszę wydziergać bądź uszyć im jakieś ubranka. Ale zanim to zrobię, chcę  troszkę odsapnąć od misiów. Co by mi się nie znudziły. Jakiś czas temu na blogu Tereski zobaczyłam szydełkową firankę. Pozazdrościłam jej troszeczkę, bo też chciałabym chociaż jedną taką mieć. Żeby mieć, to muszę najpierw sobie wydziergać. Poszperałam we wzorkach no i znalazłam taki, który spodobał mi się. Tak wygląda firaneczka na zdjęciu w książce, z której pochodzi wzór:

szydełkowa firanka

Książka ma tytuł: Firanki, obrusy, serwety... szydełkowanie techniką filet. Została wydana przez Świat Książki. Z niemieckiego przełożyła Aldona Zaniewska.

W swojej firance troszkę zmodyfikowałam wzór, tzn. na wysokość dodałam jeszcze jedną różyczkę w motywie. Więcej szczegółów napiszę kiedy skończę szydełkować. Nie wiem kiedy to nastąpi, bo robię codziennie tylko parę rządków. Dałam sobie czas do końca czerwca, a czy mi się uda, to się dopiero okaże. Póki co wygląda to tak:

poczatek firanki

Słonecznego czwartku Wam życzę :)

czwartek, 03 czerwca 2010, robaczek15

Polecane wpisy

  • głosowanie w konkursie na Bloga Roku 2011

    Zanim ropocznę nadrabianie zaległości z minionego roku, chciałam napisać, że "Wełniaczki Katarzyny" biorą udział w konkursie na Bloga Roku 2011. Więc jeśli blog

  • życzenia noworoczne

  • Sześć odsłon choinki

    Pierwszy dzień Świąt już za nami.... Korzystając z chwili wolnego czasu podczas świętowania, w przerwie między jednym a drugim kawałkiem ciasta, chciałam zaprez

Komentarze
szukamzyjepragne
2010/06/03 14:27:15
:") czekam na efekt końcowy i trzymam kciuki za wykonanie w terminie :)
-
ter-re-za
2010/06/03 23:12:17
Ładny wzór wybrałaś, też mam tę książkę, ale zgubiłam schematy.
Też mam zaczętą firankę, ale nie mogłam pokazać wzoru, bo jest na prezent.
Teraz zrobiłam przerwę w jej dzierganiu, bo mam pilne inne robótki.
Będę Ci kibicować. Pozdrawiam i dużo słońca życzę
-
2010/06/09 09:57:00
szukamzyjepragne: dziękuję za trzymanie kciuków! Może się uda ;)

ter-re-za:dziękuję Teresko za kibicowanie. Gdybyś chciała schemat do któregoś z modeli to napisz na maila. Wtedy Ci zeskanuję i prześlę :) Kiepskim pomysłem jest dołączanie schematów luzem. Szybciej się niszczą i rzeczywiście łatwo je zgubić.

Pozdrawiam Was słonecznie :)

-
Gość: Motylek73, *.hsd1.wa.comcast.net
2010/07/15 21:53:37
Witaj!
Dzisiaj trafiłam na twojego bloga - szkoda, że tak późno.
Szalenie podoba mi się ta firanka i jestem ciekawa jak Ci idzie.
Ja mentalnie przygotowuję się do zrobienia firaneczek do swojej kuchni i pokoju. Wiem ile to pracy, więc na razie tylko oswajam się z myślą.

Pozdrawiam ciepło,
Motylek

PS
BARDZO miło zrobiło mi się, kiedy zobaczyłam, że link do mojego bloga jest na twojej liście! "Wełniaczki" też już u mnie są!

Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes